Fajter

Svet

ФЕСТИВАЛ ЈУЛИН, ГОРИ НЕГО ВУЛИН: Отказана НАЈОГАВНИЈА и НАЈБРУТАЛНИЈА манифестација на свету! (ФОТО)

Autor: Фајтер / time.com / 18.05.2017.

Велики светски медији и друштва за заштиту животиња довели су до отказивања фестивала уЈулину, у Кини, који је вероватно један од најмоструознијих догађаја на свету, због чињенице да се тада брутално убије на хиљаде паса, како би се од њих направили специјалитети.

Нагурани у тесне кавезе, малтретирани штаповима са струјом и жичаним хватаљкама, да би их на крају убили ударцима палицом - тако сваке године завршин свој живот око 3.000 паса, који су главна посластица на фестивалу у Јулину у Кини. 

Међутим, због притиска медија и различитих светских друштва за заштиту животиња, ове године фестивал се неће одржати, преноси "Тајм" магазин. 

Псеће месо је забрањено недељу дана пре 21. јуна када би фестивал у Јулину требало да буде одржан. Сви који се оглуше на ову забрану биће ухапшени и кажњени са 15.000 долара. Ово стоји у наређењу Комунистичке партије, која је на власти у граду Јулину. 

Ова забран је резултат петције коју је потписало више од 11 милиона људи. Једино на овај начин може се скренути пажња на ову бруталну манифестацију, која се одржава годинама уназад. 

"Чак и привремена забрана могла би имати домино ефекат, који би довео до потпуне забране производње псећег меса", рекла је Андреа Ганг, лидерка локалне кампање за забрану ове одвратне индустрије.

Оно што многе занима је да ли ће ова забран ступити на снагу. Овај морбидни фестивал доноси лепих 7 милиона долара профита граду и држави. Стога многи са правом сумњају да ће се било ко одрећи ове "финансијске инјекције".

Ипак, све више људи у Кини овај обичај посматра као и западњаци. Све већи број Кинеза, посебно у урбаним областима, каква је Пекинг, држе псе као куће љубимце, и свака врста израбљивања ових животиња им се гади. Да не помињемо беснило и сличне болести које са собом носи један фестивал псећег меса. 

Нажалост, у Кини и даље постоји велики број трговаца псима и псећим месом, посебно у руралним деловима земље, јер је овај вид посла веома уносан. 



SKINI APLIKACIJU


Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.





Povezane vesti