Fajter

Fudbal

Тавамба сјајним голом пробудио "мртве" фудбалере у Суботици, црно-бели максимални после три кола Суперлиге! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / од 7.08.2017.

Фудбалери Партизана победили су данас у Суботици Спартак са 1:0 у трећем колу и тако задржали максималан учинак у Супер лиги Србије.

Једини гол на утакмици постигао је Леандре Тавамба у 30. минуту.

Партизан се после данашње победе налази на деоби прве позиције заједно с екипом Војводине, која такодје има максималан учинак из три меча, док је Спартак уписао први пораз и сада је пети са шест бодова.

Прво полувреме утакмице на стадиону у Суботици није донело много узбуђења. Црно-бели имали су иницијативу, али нису озбиљније претили голман Спартака Милошу Остојићу.

Екипа Мирослава Ђукића је ипак у 30. минуту стигла до предности и то после лошег испуцавања Остојића након гол-аута. Он је лопту добацио само до Марка Јевтовића, који је из прве одиграо ка Тавамби, а овај је одмах проследио лопту у мрежу Спартака.

Црно-бели су умало два минута касније повели са 2:0, али се Тавамба спетљао у шеснаестерцу Спартака, иако је претходно изградио добру позицију и имао прилику да упути шут.

У другом делу меча кренуло се знатно отвореније, Партизан је могао до другог гола, али се Сејдуба Сума у 50. минуту као и Тавамба после водећег гола, спетљао у шеснаестерцу и није упутио шут ка голу Спартака.

Спартак је у наставку полувремена имао иницијативу у нешто споријем ритму, али није озбиљније угрозио гол Филипа Кљајића, док су црно-бели 15 минута пре краја сусрета могли до још једног гола, али шут Уроша Ђурдјевића из слободног ударца само је окрзнуо стативу.