Fajter

Fudbal

Партизанова експедиција у Земуну после 10 година - УСПЕШНА! Три комада црно-белих "старом прволигашу"! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / од 26.10.2017.

Фудбалери Партизана победили су Земун са 3:1 у заосталој утакмици деветог кола Супер лиге Србије.

Поготке за Партизан постигли су Милан Митровић у 25, Огњен Ожеговић у 86. и Марко Јевтовић у 90. минуту из једанаестерца, док је Митровић аутоголом у првом минуту судијске надокнаде времена првог дела меча постигао једини гол за Земун.

Партизан је у првом полувремену имао потпуну контролу, али све до 25. минута није успео да дође до гола. Зоран Тошић је убацио лопту из слободног ударца са десне стране, а на ивици петерца дочекао ју је Митровић који је главом шутирао и савладао Марка Милошевића.

Имали су црно-бели још неколико прилика да дођу до гола, али је мрежа Милошевића остала нетакнута до полувремена, док је на другој страни Земун у самој завршници првог дела игре успео да дође до изједначења.

Стефан Димић је пробио по десној страни и убацио лопту у петерац, а Митровић је у жељи да је избаци у корнер лопту ипак проследио у сопствену мрежу.

Земун је у другом полувремену успоставио равнотежу, Партизан није био опасан по гол Милошевића све до 86. минуту када је Ожеговић искористио проигравање са десне стране и затресао мрежу домаће екипе.

Само три минута касније Ненад Цветковић је у шеснаестерцу оборио Ожеговића, а судија је показао на пенал, да би сигуран извођач најстроже казне био Јевтовић.