Fajter

Fudbal

СПЕКТАКЛ НА МАРАКАНИ, БАТЕ УКРАО БОД ЗВЕЗДИ: Пречке, стопостотне шансе, феноменалан "деби" црвено-белих у Лиги Европе! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / од 15.09.2017.

Фудбалери Црвене звезде играли су нерешено 1:1 са екипом БАТЕ Борисов, у првом колу Групе Х Лиге Европе.

Звезда је водила од 54. минута голом Немање Радоњића, а изједначење и бод гостима донео је резервиста Николај Сигневич у 72.

Црвено-бели су били бољи и константно нападали, док је БАТЕ углавном покушавао из контранапада.

Упркос бољој игри Звезде у првом полувремену, бољу шансу су имали гости, када је Мирко Иванић погодио пречку.

Звезда је повела после девет минута игре у другом полувремену после лепе акције у којој је Мичел Доналд проиграо Славољуба Срнића, који је оштро убацио лопту у петерац, а на њу је натрчао Радоњић и савладао гостујућег голмана.

Црвено-бели су нападали после тога и имали велике шансе преко Срнића и Радоњића, а БАТЕ је након тога поново погодио пречку.

Сигневич је у 72. минуту искористио добар центаршут са десне стране и савладао Милана Борјана пошто је остао сам у петерцу.

Звездини фудбалери су у финишу утакмице покушавали да стекну нову предност и победе, али нису имали већих прилика.

Утакмица је прошла беез инцидената пред 40.000 гледалаца на стадиону "Рајко Митић", од чега неколико десетина гостујућих присталица.

Црвена звезда ће у следећем колу играти против Келна у Немачкој 28. септембра.