Fajter

Fudbal

Негде је морало да се ЗАУСТАВИ: Црвена звезда после низа успешних резултата поклекла у Крушевцу, Напредак однео победу у 97. минуту! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / од 02.10.2017.

Фудбалери Напретка победили су у Крушевцу Црвену звезду са 1:0 у првој недељној утакмици 12. кола Суперлиге Србије.

Напредак је до тријумфа дошао у шестом минуту судијске надокнаде времена другог полувремена, а стрелац је био Никола Митровић.

Црвеној звезди је ово први пораз у сезони, али је и поред тога остала на челу Супер лиге са 28 бодова из 11 утакмица, док је Напредак девети са 14.

Београдски тим био је видно уморан од утакмице с Келном у Лиги Европа, што је Напредак у потпуности искористио и дошао до другог узастопног првенственог тријумфа.

Прво полувреме није донело много узбуђења, Звезда је покушава да пробије одбрану Крушевљана, али у томе није успела.

Друго полувреме донело је знатно више занимљивих ситуација, тимови су играли у бржем и отворенијем ритму, па су се шансе редђале на обе стране. Звезда је у пар наврата могла до гол, а најближи томе били су у 75. минут када је Славољуб Срнић са око 10 метара погодио пречку.

Крушевљани су такође у пар наврата могли до гола, али им је у завршници напада недостајало концентрације. Домаћин је ипак у последњем нападу на мечу дошао до тријумфа, након што је Митровић са око 16 метара пребацио истрчалог Милана Борјана.