Fajter

Fudbal

ЦРНО-БЕЛИ ИДУ У ПИРЕЈ: Партизан без голова у реваншу прошао Будућност! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / од 19.07.2017.

Фудбалери Партизана пласирали су се вечерас у треће коло квалификација за Лигу шампиона, пошто су у Подгорици са екипом Будућности одиграли 0:0.

Црно-бели су у првом мечу другог кола одиграном пре недељу дана победили са 2:0.

Шампиона Србије у трећем колу квалификација очекују дуели против грчког Олимпијакоса. Први меч је на програму наредне недеље.

У првих 45 минута Будућност је била бољи ривал на терену, а црно-бели су тек у финишу полувремена успели да запрете. Обе екипе су по једном погодиле оквир гола.

Прву прилику на мечу имала је Будућност у 15. минуту када је Лука Мирковић шутирао са око 20 метара, али је Филип Кљајић сјајно одбранио.

Црногорска екипа је 20 минута касније имала још једну изгледну шансу. После центаршута са десне стране лопту је захватио Миљан Власисављевић и погодио стативу.

Изабраници Мирослава Дјукића су тек у тим моментима дошли до даха. Прво је запретио Урош Дјурдјевић, а потом је у 42. минуту Бојан Остојић, после слободног ударца који је извео Марко Јанковић, главом погодио стативу.

Будућност је, за разлику од првог полувремена, у већем делу другог била безопасна. Партизан је контролисао дешавања на терену све до десетак минута пре краја када се домаћа екипа "пробудила".

Прва права прилика у наставку видјена је у 79. минуту када је Митровић после корнера лепо шутирао главом, али је лопта прошла поред стативе. Само минут касније шут је опробао и Иван Пејаковић али је Кљајић добро интервенисао.

У 83. минуту Кљајић је поново спасио Партизан. Дарко Никач је изашао сам испред Кљајића, али се спетљао и није одмах шутирао. Он је, медјутим, сачувао лопту и додао је до Алена Мелуновића на петерац који је шутирао, али је голман Партизана још једном изашао као победник.