Fajter

Fudbal

ЗВЕЗДА ИСПИСАЛА ИСТОРИЈУ У НЕМАЧКОЈ: Боаћијев гол довољан за прву победу црвено-белих у Лиги Европе, Келн 3 пута погађао стативу! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / од 29.09.2017.

Фудбалери Црвене звезде остварили су прву победу у Лиги Европe, пошто су на гостујућем терену у Немачкој победили домаћи Келн са 1:0, у утакмици другог кола Групе Х.

Једини гол постигао је Ричмонд Боаћи у 30. минуту.

После два кола београдски клуб има четири бода, а немачка екипа је и даље без бодова.

Звезда је била доминантна у првом полувремену у коме је постигла леп погодак, а стрелац је био Боаћи, коме је то био 30. гол ове године.

Црвено-бели су одлично играли до 40. минута, када су успорили и били несигурни, због чега су добили неколико жутих картона.

Келн је био много бољи у другом полувремену, али није успео да постигне изједначујући погодак, упркос великом броју прилика.

Домаћи фудбалери су три пута погодили стативу, два пута некадашњи фудбалер Партизана Милош Јојић, а једном Леонардо Битенкур.

Звезда се добро борила и на крају сачувала свој гол, а један од јунака поново је био голман Милан Борјан, који је у финишу одлично одбранио шут Фредерика Соренсена.

Утакмица је играна пред пуним стадионом у Келну, а сусрету је присуствовало више од 2.000 навијача Црвене звезде. Није било већих инцидената.

У трећем колу 19. октобра, Звезда ће у Београду играти против лондонског Арсенала, а Келн ће у Белорусији играти против БАТЕ Борисова.