Fajter

Fudbal

СТОЈКОВИЋ ПОНОВО ХЕРОЈ ПАРТИЗАНА: Црно-бели бољи у Швајцарској, освојили су велики бод, али је могло да буде много горе! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / од 15.09.2017.

Фудбалери Партизана одиграли су у Берну нерешено 1:1 против Јанг Бојса, у утакмици првог кола Групе Б у Лиги Европе.

Пред 13.000 људи на стадиону "Швајцарска" Партизан је повео у 11. минуту голом Марка Јанковића, а изједначио је Кристијан Фаснахт у 14. минуту. Црно-бели су освојили бод углавном захваљујући голману Владимиру Стојковићу који је у више наврата одлично интервенисао.

У другој утакмици Групе Б Динамо је у Кијеву победио Скендербег са 3:1.

Партизан је имао прву шансу у осмом минуту, када је Леандре Тавамба шутирао преко гола, а минут касније домаћи су могли да поведу преко Рожера Асалеа, али је голман Стојковић одлично одбранио.

У 11. минуту црно-бели су повели голом Јанковића, који се, после додавања Зорана Тошића, лепим дриблингом ослободио противничког играча и са десетак метара послао лопту у мрежу.

Три минута касније домаћи су изједначили преко Фаснахта, који је натрчао на лопту после гужве пред голом и послао је у мрежу.

После тога Јанг Бојс је појачао нападе, али је голма Стојковић сачувао Партизан. Прво је у 25. минуту одбранио ударац Асалеа затим је три минута касније из близине зауставио шут Дјибрила Соуа. Лопта је кренула виоско ка голу, а Бојан Остојић је главом успео да је избаци у корнер.

Судија Иштван Ковач је дозволио оштрију игру домаћих због чега су се у више наврата бунили играчи Партизана.

Поново је Стојковић у 41. минуту спасио чист гол, али после несигурне интервенције саиграча Марка Јевтовића, који је након слободног ударца Миралема Сулејманија, покушао да избије лопту, али је послао ка голу, а Стојковић је избацио у корнер.

Јанг Бојс је први запретио у наставку утакмице, али је поново Стојковић одбранио шут Нсамеа и избацио лопту у корнер. Партизан је после тога преузео иницијативу, поред гола шутирао је Евертон, али је праве шансе ипак направио домаћи тим, кога је поново спречио голман српског шампиона, одбранивши ударце Фаснахта и Соуа.

Партизан је у 87. минуту запретио преко Соломона, али је без проблема интервенисао голман Давид Вон Балмос. У последној прилици на утакмици Јанковић је извео корнер са леве стране а Остојић је лоше захватио лопту, после чега је завршен меч.

У другом колу, 28. септембра, Партизан ће од 21.05 у Београду играти против Динама из Кијева, а Скендербег ће у исто време у Елбасану играти против Јанг Бојса.