Fajter

Fudbal

Поново се показало да када Звезда игра "слабу" утакмицу буде саблазно празна Маракана: Петарда Динаму за пролаз у осмину финала Купа Србије! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / од 12.10.2017.

Прву препреку у најмасовније такмичењу фудбалери Црвене звезде прескочили су без много проблема. После десетодневне паузе услед обавезе репрезентације у нови циклус утакмица изабраници Владана Милојевића ушли су убедљивим тријумфом против Динама из Врања.

Стадион: „Рајко Митић“
Гледалаца: 2000
Судија: Момчило Марковић
Стрелци: Аџић у 25' и 45' i 60', Пешић у 44' и Срнић у 76'.

Црвена звезда: Борјан, Гобељић, Савић, Фримпонг, Анђелковић, Рачић, И. Илић, Рикардињо, Срнић, Аџић, Пешић.
Резерве: Супић, Стојковић, Бабић, Родић, Милијаш, Крстичић, Баиновић.

Динамо: Весић, Гашић, Онимиси, Сурака, Стојаковић, Стевановић, Станковић, Недељковић, Стевановић, Младеновић, Миловановић.
Резерве: Цакић, Христић, Јовић, Бабовић, Антонијевић, Јеремић, Стошић.

Шеф стручног штаба црвено-белих промешао је карте када је тим у питању и испоставило се да није фраза да најтрофејнији српски клуб има два тима и да млади стручњак може да рачуна на све фудбалере које има на располагању. Нажалост, на самом старту сусрета повредио се Рикардињо па је своје место на терену уступио Ненаду Милијашу. Остаје нада да Бразилац није теже повређен и да ће се брзо опоравити.

Без обзира на улогу фаворита играчи Црвене звезде максимално озбиљно су ушли у меч и од првог минута решени да брзим голом олакшају себи посао у данашњој утакмици. После два покушаја Милијаша ударцима из даљине црвено-бели стижу до предности прелепим поготком Луке Аџића из слободног ударца. Играо се 25. минут. До краја полувремена мрежа гостију затресла се још два пута.

На 2:0 повисио је Пешић после корнера у финишу полувремена, када се после ударца из угла ослободио чувара и затресао мрежу главом. Само минут касније, неопрезност екипе Динама казнили су брзом контром Срнић, Пешић и егзекутор Аџић и на тај начин прволигаша из Врања оставили без икакве наде у позитиван резултат.

Наставак утакмице обележила су још два гола Црвене звезде и нова повреда. У смирај утакмице Абрахам Фримпонг ударио је главом у земљу, скочили су сви са клупе црвено-белих а поуздани дефанзивац одвезен је са терена амбулантним колима.

Пре повреде фудбалера из Гане Лука Аџић постигао је свој први хет-трик у сениорској конкуренцији. Поново је асистент био несебични Пешић. Тачку на коначан резултат поставио је Срнић. Занимљиво је и да су и он и Лука Аџић два од своја три гола постигли после контра напада. Овај податак је занимљив из разлога што су се гости из Врања константно бранили, а сваки њихов излет у напад, црвено-бели су кажњавали муњевитим акцијама и головима.