Fajter

Fudbal

Партизан успешно наставио потеру за Звездом: Црно-бели убедљиви против Радничког из Ништа, првенац Ожеговића! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / од 18.09.2017.

Фудбалери Партизана победили су у Београду екипу Радничког из Ниша са 3:1, у утакмици десетог кола Супер лиге Србије.

Партизан је, после шесте победе од почетка домаћег шампионата, тречи на табели са 19 бодова, док је Раднички шести са бодом мање.

Предност црно-белима на данашњем мечу донео је Зоран Тошић у 32. минуту. Он је добио лопту од Тавамбе, направио је корак-два и онда шутирао са око 16 метара и погодио мрежу нишке екипе.

Партизан је дуплирао предност у последњим секундама првог полувремена, а стрелац је био Марко Јанковић.

Немања Милетић је убацио лопту у казнени простор, голман гостујуће екипе је на кратко одбио али само до Јанковића.

Нишка екипа је у 59. минуту смањила предност Партизана поготком Милана Павкова.

Голу Радничког "кумовали" су и играчи Партизана који су лоше реаговали у одбрани након једног ударца из даљине, па се лопта одбила до Павкова којем није било тешко да савлада Владимира Стојковића.

Коначан резултат поставио је у 72. минуту Огњен Ожеговић ударцем са око 15 метара.

Изабраници Мирослава Ђукића у наредном колу гостују Раду, док Раднички дочекује Јавор.