Fajter

Fudbal

ЕВРОПСКА ЗВЕЗДА СА МИНИМАЛНОМ ПОСЕТОМ НА МАРАКАНИ: Мајсторије Доналда и Канге за нову победу, овог пута у дербију кола са Војводином! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / од 25.09.2017.

Фудбалери Црвене звезде победили су данас на свом терену екипу Војводине са 2:0 у дерби мечу 11. кола Супер лиге Србије.

Голове за црвено-беле постигли су Мичел Доналд у 29. и Гелор Канга у 63. минуту.

Звезда је уписала девету победу у десет утакмица и прва је на табели са 28 бодова, односно сада има шест бодова више од другопласиране Војводине која има меч више.

Изабраници Владана Милојевића су боље почели меч и у првом полувремену су имали неколико прилика, али су искористили само једну. Сјајан на голу Војводине био је голман Емил Роцков који је био и најзаслужнији што је његова екипа само са голом минуса отишла на велики одмор.

Звезда је бољу игру у првом полувремену материјализовала у 29. минуту када је Доналд искористио добру лопту Боаћија и лепо погодио гол Роцкова са 14-15 метара.

Војводина је заиграла боље тек у финишу првог полувремена, имала је две шансе, али није успела да их реализује.

Црвено-бели су контролу над утакмицом успоставили поново средином другог полувремена, а питање победника су решили у 63. минуту голом Канге са око 20 метара.

Звезда у четвртак гостује Келну у другом колу Лиге Европа, а након тога и Напретку у домаћем шампионату. Војводина у наредном колу Супер лиге дочекује Младост.