Fajter

Fudbal

Црно-бели уз првенац Суме дошли до победе над Јавором: Гробари сањају победу над Олимпијакосом!

Autor: Фајтер.рс / од 31.07.2017.

Фудбалери Партизана победили су вечерас у Београду Јавор са 2:1, у утакмици другог кола Супер лиге Србије и остварили другу победу.

Партизан је повео голом Уроша Дјурдјевића у седмом минуту, а водјство је удвостручио Сејдуба Сума у 85. минуту, својим првим голом за црно-беле. Једини гол за Јавор постигао је капитен Милован Миловић у 89. минуту.

Партизан сада има шест бодова, а Јавор три.

У екипи шампиона Србије није било Бразилца Леонарда, који се пожалио на повреду. Такодје, данас није играо ни његов сународник Евертон Луиз.

Партизан је већ у првом минуту имао шансу, када је главом покушао Марко Јанковић поред гола. У седмом минуту црно-бели су повели голом Дјурдјевића који је добро скочио и главом послао лопту у мрежу, после прецизног центаршута Мирослава Вулићевића са десне стране. То је други гол Дјурдјевића у првенству.

Шампион Србије је у наставку имао иницијативу, Јанковић је покушао у 28. минуту, а после њега црно-бели су пропустили добру шансу у 37. минуту, када је после акције у којој су учествовали Небојша Косовић и Леандре Тавамба, Данило Пантић шутирао поред стативе.

Минут касније Јавор је могао да изједначи, али је Елиомаров шут одбранио голман Филип Кљајић. Екипа из Ивањице је у 42. минуту пропустила две добре шансе. Борислав Терзић је шутнуо близине искоса са леве стране, Кљајић је одбранио, а затим се лопта одбила до Данка Киковића, који је шутирао поред гола.

У 43. минуту Партизан је могао да удвостручи предност, али је Владан Дјогатовић добро одбранио шут Пантића. У другом минуту надокнаде времена Јавор је пропустио прилику да изједначи, али га је у томе поново спречио голман Кљајић, када је одбранио шут Стефана Трипковића.

Прву прилику у другом делу имао је Пантић у 53. минуту, када је шутирао преко гола Дјогатовића. После тога покушали су Дјордје Јовановић, Дјурдјевић и Јанковић, али су сва тројица шутирали преко гола.

Други гол Партизана постигао је најскупљи играч у историји клуба Сума, када је после додавања Немање Милетића послао лопту у супротан угао.

Четири минута касније Јавор је изједначио голом Милована Миловића, који је главом послао лопту у мрежу после центаршута Вука Митошевића. У 90. минуту покушао је Дјордје Јовановић, али је Дјогатовић одбранио.

У наредном, трећем колу Партизан ће играти у Суботици против Спартака, али ће пре тога, у среду 2. августа играти у Атини против Олимпијакоса, у реванш утакмици трећег кола квалификација за Лигу шампиона и покушати да надокнади заостатак од 1:3 из Београда.