Fajter

Društvo

БИСЕРКА МИХАЈЛОВИЋ: Жене ће саме да одлуче да ли ће да рађају, не треба им говорити да то раде да би ОЧУВАЛЕ СРПСТВО

Autor: Фајтер / Данас / од 25.10.2017.

Жене саме треба да одлучују о томе да ли ће рађати или не, и не верујем да им у данашње време треба рећи да то чине да би очувале српство, изјавила је данас председник Координационог тела Владе Србије за родну равноправност Зорана Михајловић.

Реагујући на изјаву патријарха Иринеја да је дужност Српкиња да "рађају децу по Божјем благослову и да "на тај начин останемо у историји, иако смо пострадали", Михајловић је новинарима рекла да више не може да је изненади, или је уствари изненади сваки дан, оно што кажу црквени великодостојници.

Пустите жене да мисле о својој деци, да рађају онда када то желе, немојте их присиљавати на то, поручила је Михајловић цркви.

Она је истакла да жене воде рачуна о својој породици, и подсетила на чињеницу да су жене бринуле о свему када су њихова деца, мужеви и браћа одлазили у ратове, одакле се можда нису ни вратили.

Потребно више жена у ИТ сектору

У Србији ће до 2020. године бити отворено 50.000 радних места у информационо-комуникационом сектору и треба пронаћи начин да се у њему запосли што више жена, јер их ту нема довољно, изјавила је данас потпредседник Владе Србије Зорана Михајловић. Она је, на отварању Првог самита женског лидерства, посвећеног дигитализацији и технолошкој иновацији као шанси за активнију улогу жена, указала да су од броја уписаних на факултете у том сектору свега 20 одсто девојке, а дипломира тек њих 28 одсто, и да такву ситуацију треба променити набоље.

Жене треба боље да се ангажују у процесу дигитализације и информационо - комуникационих технологија, јер ту нас нема довољно, констатовала је Михајловић и поручила да ће се о томе разговарати са представницима Владе, невладиног сектора и институција.

Она је додала да ће у наредном периоду бити потребна већа ефикасност и у законодавном оквиру, како би се створили једнаки услови за све жене.

Михајловић је поручила свим женама које желе да се баве информационо - комуникационим технологијама и дигитализацијом да буду храбре, да се образују, као и да помогну другим женама.

Ми смо овде да створимо услове за све друге жене. Чини ми се да нам то често фали, закључила је Михајловић, која је и председник Координационог тела Владе Србије за родну равноправност.



SKINI APLIKACIJU


Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.





Povezane vesti