Fajter

Zanimljivosti

МИСТЕРИОЗНО КИНЕСКО СЕЛО ПУНИША: Сви живе у идентичним вилама, медијима приступ забрањен, нема кафића и клубова, а ако га напусте ГУБЕ СВЕ ШТО ИМАЈУ! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер / Н1 / од 27.09.2017.

Становници о свом богатству не говоре и оно се сматра тајном, а приступ медијима прилично је ограничен.

Кинеско село Хуакси смештено у покрајини Јиангсу, потпуно оправдано носи назив "Село богаташа".

Сваки од 2.000 становника, колико их овде званично живи, има више од 143.000 долара на банковном рачуну и живи у вили. Заправо, сви живе у потпуно идентичним вилама.

Али, постоји и зачкољица. Ако село напустите и одлучите да се преселите на друго место губите све што имате на рачуну у банци и, наравно, вилу па због тог правила готово нико не сме да оде јер ће остати без ичега и завршити на улици. Већина становника ради седам дана недељно па се поставља питање где уопште могу потрошити сав тај новац?

     

Пре 30-ак година ово село је било само једно од сиромашних кинеских села, с популацијом од 600 становника. Али, тада је један високи партијски званичник дошао на идеју како да донесе просперитет селу. Ускоро је основао неколико фирми и од сиромаха учинио богаташе.

Медији су се за Хуакси заинтересирали 2004., кад је објављено како становник села годишње у просеку заради готово 18.000 долара, што је знатно већи износ од оног који можете зарадити у другим кинеским покрајинама, пише Дневник.

Како би показали снагу села, 2011. власти су изградиле фасцинантан небодер на 72. ката, за чију је изградњу потрошено 430 милиона долара.

     

Јасно, село има и превозно предузеће. Али оно, како би очекивали, не саобраћа копном, већ небом. Наиме, за превоз становника користи се хеликоптер, па тако становници у околним градовима могу бити већ за десетак минута.

Ту је и велики тематски парк у којем се налазе реплике славних грађевина, као што су Кинески зид и Забрањени град.

Питање како је Хуакси од сиромашног села дошао до свега овог и даље је обавијено велом тајне. Становници о свом богатству не говоре и оно се сматра тајном, а приступ медијима прилично је ограничен. Новинари овде не могу ступити ногом пре одобрења локалних власти.

Такође, клубови и барови не постоје па се на крају поставља питање какав је доиста живот у овом пребогатом, мистериозном, селу.

 

 



SKINI APLIKACIJU


Komentari

Ostavi komentar

Слањем коментара се слажете са Правилима коришћења овог сајта.





Povezane vesti