Fajter

Ostali sportovi

РЕКОШЕ БИЋЕ ТЕШКО: Делфини одузели надимак Фурија Шпанији!

Autor: Фајтер.рс / од 19.07.2017.

Jедино вођство на мечу Шпанци су имали на старту меча, када су у петом минуту повели са 1:0.

Ватерполисти Србије забележили су другу победу на Светском првенству у Будимпешти, пошто су без већих проблема победили селекцију Шпаније са 11:5. У петак меч са Грчком за прво место у групи Ц.

Jедино вођство на мечу Шпанци су имали на старту меча, када су у петом минуту повели са 1:0. Међутим, тада је уследио силовит одговор Прлаиновића (два брза и везана гола) и другара, те се на одмор отишло са четири гола вишка - 5:1.

Наставак је донео мало бољу игру Шпанаца у нападу, али су у свом темпу наставили и изабраници Дејана Савића, који ни у једном једином тренутку нису дали наду противнику да може до изненађења.

На крају, коначан резултат гласио је 11:5.

Најефикаснији су били Прлаиновић, Филиповић и Убовић са по два гола.

Следећи меч, који ће одлучити победника групе Ц, српски ватерполисти играју против Грчке у петак од 10.40.