Fajter

Ostali sportovi

8 ЗЛАТНИХ ОЛИМПИЈСКИХ И 11 СВЕТСКИХ НАЈСЈАЈНИЈИХ МЕДАЉА: Највећи свих времена рекао је збогом атлетици! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / од 14.08.2017.

Светско првенство у Лондону било је последње такмичење на којем је Болт учествовао.

Најбржи човек на свету Јусеин Болт опростио се од атлетике и рекао да нема намеру да се врати том спорту.

"Видео сам превише људи који су се пензионисали и вратили само да би били гори или се осрамотили. Ја не желим да будем један од њих", рекао је Болт у Лондону.

Јамајчанин се у недељу, последњег дана такмичења уз карактеристичну позу и почасни круг опростио од публике од које је добио овације.

На званичном семафору стајала су два времена, светски рекорди на 100 и 200 метара, које држи Болт временима 9,58 и 19,19 секунди.

"Заиста сам тужан јер морам да одем. Рекао сам збогом навијачима, али и мојим такмичењима", казао је 30-годишњи Болт.

Он је имао неуспешно такмичење у Лондону, где је освојио само бронзану медаљу у трци на 100 метара, пре него што се повредио на штафети 4x100.

"Не мислим да ће ово такмичење променити оно што сам урадио током каријере. Када сам изгубио на 100 метара, сећам се да ми је неко рекао да не бринем јер је и Мухамед Али такође изгубио борбу", рекао је.

По његовим речима, доказивао се током читаве каријере, потом рекао збогом свима, а да је због свега "скоро плакао". "Било је близу, али није се десило", додао је.

Болт је каријеру завршио са осам златних олимпијских и 11 светских медаља.

Светске рекорде у тркама на 100 и 200 метара поставио је на светском шампионату у Белину 2009. године.