Fajter

Ostali sportovi

Мађари поклекли пред својом публиком у финалу: Хрватска је шампион света у Ватерполу!

Autor: Фајтер.рс / од 31.07.2017.

Ватерполо репрезентација Хрватске освојила је Светско првенство у Будимпешти, пошто је у финалу победила домаћина Мађарску са 8:6 (4:0, 0:2, 2:2, 2:2).

Репрезентација Хрватске је тако освојила своју другу златну медаљу, а до победе је предводио Сандро Сукно са три гола. Хавијер Гарсија постигао је два гола, док су по један постигли Лука Лончар, Марко Јоковић и Марко Мацан.

Најефикаснији у екипи Мађарске био је Мартон Вамош са три гола, док су по гол постигли Бела Торок, Балаж Ердељи и Кристијан Манхерц.

Хрватска је добро почела меч, повела је са 4:0 и чувала предност углавном захваљујући голману Марку Бијачу. Међутим, екипа је после тога стала, није успела да постигне гол у другој четвртини, па је Мађарска на полувреме отишла са два гола заостатка.

Мађарска је добро почела и трећу четвртину и головима Ердељија и Манхерца изједначила на 5:5. Хрватски тим се у завршници "пробудио", а гол је постигао два минута и 15 секунди пре краја преко Гарсије. Он је убрзо вратио Хрватској два гола предности, када је погодио мрежу са више од девет метара, па је деоница завршена водјством од 6:4.

Хрватски голман Бијач је био сигуран и заустављао је шутеве Мађара, а добро је бранио и голман Виктор Нађ, али то његови саиграчи нису успели да искористе и примакну се противнику.

Сукно је с играчем више донео три гола предности свом тиму, а затим су се Мађари примакли на 6:7 головима Вамоша. Налет Мађара зауставио је Сукно и обезбедио победу Хрватској у финалу Светског првенства.