Fajter

Ostali sportovi

ИВАНА ШПАНОВИЋ ИМА НАСЛЕДНИЦУ: Милица Гардашевић освојила ЕП у скоку у даљ!

Autor: Фајтер.рс / од 24.07.2017.

Млада српска атлетичарка Милица Гардашевић постала је шампионка Европе до 20 година у скоку удаљ. Она је у финалу скочила 6,46 метара и освојила златну медаљу.

Милица Гардашевић је шампионски скок на првенству у Гросету остварила у трећој серији. Та раздаљина од одскочне даске, 6,46 метара, остала је најдужи скок и по завршетку последње серије, па је уследила велика радост младе хероине, праве наследнице Иване Шпановић, и чланова наше репрезентације.

- Пресрећна сам првим местом. Захвалила бих се свима на подршци. Атмосфера на стадиону је била дивна, публика је сјајна, велико искуство за мене - рекла је европска шампионка.

Милица је најпре скочила 6,19, па 6.43, у трећој серији 6,46, затим 6,26, да би у последње две преступила.

Друго место заузела је такмичарка из Немачке, Крист Табеа са резултатом 6,41, а треће место припало је Швеђанки Карлен Каиза са 6,32 метара.

Милица Гардашевић је једина српска атлетичарка која је освојила медаљу на овом првенству, и то најсјајнију. Рекорд у овој дисцплини и даље остаје у власништву Иване Шпановић са даљином 6,71 метар.