Fajter

Ostali sportovi

ДОК СТЕ ГЛЕДАЛИ ЛИГУ ШАМПИОНА И ЕУРОБАСКЕТ, ДЕСИЛО СЕ НЕШТО СЈАЈНО: Футсал репрезентација Србије на корак од Европског првенства!

Autor: Фајтер.рс / од 13.09.2017.

Футсал репрезентација Србије победила је у гостима Чешку 4:3 (1:1) у првом мечу баража и направила велики корак ка пласману на Европско првенство.

Футсал репрезентација Србије налази се пред пласманом на УЕФА Футсал ЕУРО који се идуће године (31.јануар - 10.фебруар) одржава у Словенији. Изабраници селектора Горана Иванчића су у првом мечу баража, као гости, савладали селекцију Чешке у Хомутову и остаје само реванш како би Перић и другови дефинитивно потврдили већи квалитет и нашли се поново међу најбољим футсал селекцијама Европе.

Све што је домаћин урадио било је у уводним минутима меча када је дошао у вођство, али од тог тренутка доминирала је у већем делу сусрета само једна репрезентација. Прво је Коцић омогућио саиграчима миран одлазак на одмор, а онда је ствар у своје руке узео најискуснији Марко Перић и са два ефектна гола најавио велику радост нашег састава. Ракић је потврдио огроман квалитет нашег тима у овом двомечу,али да Чеси нису наиван ривал поново су показали у завршници сусрета када су са два брза гола показали да ће наши момци у реваншу морати поново да дају свој максимум како би оверили визу за европски самит футсала у Словенији.

Стрелци за српски тим у Хомутову били су Коцић у 13, Перић у 24. и 28, као и Ракић у 27, а за Чешку Седлер у 4. и 36. минуту.

Реванш у Србији је 26. септембра, док се првенство Европе игра у Словенији од 31. до 10. фебруара наредне године.