Fajter

Ostali sportovi

Делфини и даље тренирају на Светском првенству: Србија УНИШТИЛА Аустралију за полуфинале!

Autor: Фајтер.рс / од 26.07.2017.

Ватерполо репрезентација Србије пласирала се у полуфинале Светског првенства, пошто је данас у Будимпешти победила Аустралију са 15:5 (4:1, 4:2, 4:2, 3:0).

Актуелни шампиони света су направили још један корак ка одбрани титуле освојене пре две године, а наредни противник на том путу биће им победник меча Италија Хрватска.

Најефикаснији у победничком тиму био је капитен Филип Филиповић са три гола, по два су постигли Милош Ћук, Стефан Митровић, Андрија Прлаиновић и Душко Пијетловић, а у стрелце су се уписали и Сава Рандјеловић, Милан Алексић, Никола Јакшић и Виктор Рашовић.

Стрелци за Аустралију били су Џеред Гилкрист, Нејтан Пауер, Лахлан Едвардс, Арон Јангер и Џо Кејс.

Изабраници Дејана Савића су сјајно почели данашње четвртфинале, па су головима Ћука и Филиповића из петерца врло брзо повели са 2:0. Гилкрист је након тога шутем из даљине смањио резултат, али је то све што су Аустралијанци успели до краја прве деонице.

Ватерполисти Аустралије су покушали игром са два центра да поремете светске прваке, али је Србија добро реаговала и у последња два минута постигла још два гола. Стрелци су били Филиповић и Стефан Митровић.

Како је почела прва, тако је почела и друга четвртина брзим голом Србије. На 5:1 је повисио Пијетловић, али је Аустралија потом смањила на 5:3 и имала шансу са играчем више да се још више приближи.

Србија је до краја друге деонице заиграла боље у одбрани и одмах је стигао и резултат. Головима Прлаиновића, Митровића и Рандјеловића олимпијски шампиони су на велики одмор отишли с великом предношћу 8:3.

Ватерполисти Србије су и у трећој четвртини, као и у претходне две, постигли четири гола, тако да су без икаквих проблема одржавали велику предност. Ништа се није променило ни у последњој деоници, Србија је сјајно играла и у нападу и у одбрани па је мирно привела меч крају.

У полуфинале се раније данас већ пласирала Грчка, која је славила против Црне Горе и та селекција чека победника меча у којем се састају Мадјарска и Русија.