Fajter

Košarka

ДЕЛИЈЕ УЖИВАЛЕ У МАЈСТОРИЈАМА: Шоу програм Рочестија и Фелдина против Меге донео црвено-белима и другу узастопну победу у АБА лиги! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / од 05.10.2017.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Мега Бемакса у дворани "Александар Николић" са 90:80 у оквиру другог кола АБА лиге.

Најефикаснији у победи домаћина били су Рочести са 26 и Фелдин са 21 постигнутим поеном. По десет су додали Перо Антић и Милко Бјелица.

Најрасположенији у редовима гостију били су Енис са 21 и Ребић и Битадзе са 19 поена. Фундић је имао девет.

Ове две екипе су по традицији одиграле меч у веома брзом ритму, са доста атрактивних потеза.

Звезда је до предности у првом полувремену дошла кошевима Фелдина, Јовановића и Рочестија стекла предност, која је до полувремена варирала од пет до девет поена, а коју је одлично одржавао повратник Перо Антић са три постигнуте тројке.

Мега је одличном одбраном, пре свега Битадзеа, а потом у нападу кроз креацију Дилана Ениса који је постигао 13 поена у прве две деонице успела да одржи резулатску неизвесност у првом полувремену које је завршено резултатом 44:36 у корист домаћина.

Друго полувреме је почело нешто слабијим ритмом, који је потпуно пресекао феноменалним закуцавањем Матијас Лесор, након којег се и публика активније укључила у меч.

Ипак, након тих поена којима је Звезда стекла двоцифрену предност, Мега је успела смањи, а потом и потпуно сустигне заостатак и изједначи.

У тим тренуцима брзим поенима Рочестија, а потом и тројком Фелдина, Звезда је на паузу пред последњу четвртину отишла са пет поена предности.

У последњој деоници се играло на серије, Звезда је у два наврата имала двоцифрену предност, потом Мега стизала и на дефицит од четири поена, али су домаћини поенима Рочестија и Фелдина успели да задрже конце игре у својим рукама и остваре победу.

Звезда након два кола има исто толико победа, док Мега Бемакс има половичан учинак.

Наредно кола Црвено-бели гостују код Олимпије, док Мега дочекује Морнар.