Fajter

Košarka

Опет је Звезди фалио тај завршни ударац: Подмосковље је и даље огроман проблем за црвено-беле, нови пораз у Евролиги! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / од 25.10.2017.

Кошаркаши Црвене звезде нису успели да направе изненађење и савладају фаворизованог ривала у Москви. Црвено-бели су поражени од Химкија резултатом 85:78 (20:28, 23:16, 21:11, 21:23).

Кошаркаши Црвене звезде мтс нису успели да направе подвиг и савладају Химки. Црвено-бели су играли веома добро, водили током готово читавог првог полувремена, али је искуснији ривал био смиренији у одлучујућим моментима.

Изабраници Душана Алимпијевића су се борили до последњег минута, враћали се из двоцифреног минуса, али са потпуни преокрет је недостајало и мало више среће у последњој деоници. На крају, Звезда је поражена у Москви резултатом 85:78 (20:28, 23:16, 21:11, 21:23).

Најефикаснији актери у редовима црвено-белих био је Милко Бјелица са 15 поена, Џејмс Фелдин је постигао 14, док је Тејлор Рочести меч завршио са 13 кошева.

Звезда је силовито ушла у утакмицу. Одбрана је била на високом нивоу, а Џејмс Фелдин је већ на почетку ухватио прави ритам. Црвено-бели су веома брзо повели 7:0, али је снажни Химки узвратио серијом 11:2 и преузео вођство. Ипак, изабраници Душана Алимпијевића нису клонули – напротив.

Бјелица је погодио из офанзивног скока, Добрић за три, а потом и Бјелица са исте дистанце. Звезда је поново повела. Уследио је прави револверашки обрачун, тројка за тројком... али је Фелдин био у најбољем ритму од свих. Када му се придружио Перо Антић са поготцима уз фаул црвено-бели су дошли до највећег вођства – 27:18.

Химки је поново узвратио серијом 7:0 што је приморало тренера Алимпијевића да затражи тајмаут. Реакција је поново била веома добра, пре свега у одбрани те су црвено-бели на крилима Николе Радичевића узвратили мини-серијом 5:0 (33:25).

Међутим, игра у серијама се поново наставила. Химки је заиграо агресивну одбрану и почео да погађа из тешких ситуација. То им је донело серију 10:2 и нерешен резултат – 35:35.

Рочести је узвратио изузетно важном тројком и одбио налет, а потом се ушло у знатно мирнији ритам. Звезда је захваљујући доброј одбрани стекла минимално вођство на полувремену – 43:44.

Црвено-бели су слабије отворили друго полувреме, а Химки је био у одличном ритму. Тројкама је домаћин преокренуо резултат – 51:46. Звезда је узвратила, али само на кратко. Лошија игра у нападу доносила је Химкију контранападе који је направио нову серију 9:0 и стекао највеће вођство на утакмици (60:48).

Од тада је Звезда заиграла знатно боље у одбрани, али и даље није проналазила ритам у нападу. Разлика је спуштена на девет пред улазак у последњи период, а за више је био потребна боља игра у нападу – 64:55.

Јовановић је донео нову енергију у тим и са четири поена спустио разлику. Међутим, Швед се разиграо, асистирао и погађао и вратио двоцифрену разлику серијом 7:0 – 72:61. Лесор је погодио, Андерсон вратио тројком, али Звезда се није предавала. Радичевић је покренуо саиграче, убрзао ритам и изабраници тренера Алимпијевића су преполовили вођство ривала – 75:69. Андерсон је погодио за три, али Бјелица потом узвратио истом мером и онда је Лесор погодио за минус од само четири поена – 78:74.

Расположени Андерсон је погодио три слободна бацања и чини се преломио утакмицу. Борбена Звезда није успела да изненади фаворизовани Химки.

Химки: Робинсон 9, Швед 18 (9ас, 5ск), Виалтсев, Зајцев 2, Марковић 10 (5ск, 5ас), Моња, Гил 6, Тодоровић, Зубков 2, Андерсон 24, Џенкинс 6, Томас 8 (10ск).
Црвена звезда мтс: Радичевић 9, Давидовац, Лазић 2, Лазаревић, Антић 6 (4ск), Добрић 3, Фелдин 14, Јанковић, Рочести 13 (5ас), Лесор 12 (8ск), Јовановић 4, Бјелица 15 (5ск).