Fajter

Košarka

ВОДИ, ВОДИ САЛЕ, ПРАВО ДО МЕДАЉЕ! Србија није играла сјајно, али је прошла Мађарску за четвртфинале Еуробаскета!

Autor: Фајтер.рс / од 11.09.2017.

Кошаркаши Србије пласирали су се у четврфинале Европског првенства, пошто су у осмини финала у Истанбулу победили селекцију Мађарске са 86:78 (24:16, 24:25, 21:12, 17:25).

Србија ће у борби за полуфинале шампионата Европе играти против Италије. Тај меч је на програму у среду.

Најефикаснији у редовима Србије на мечу били су Огњен Кузмић и Богдан Богдановић са по 17 поена, Бобан Марјановић и Милан Мачван су убацили по 14, док је Владимир Лучић постигао 11 поена.

У редовима Мађарске најбољи је био Золтан Перл са 22 поена, док је Чаба Ференц утакмицу завршио са 15 поена.

Иако се очекивало да ће Србија имати лаган посао у данашњем мечу, Мађарска је пружила велики отпор изабраницима Александра Ђорђевића.

Кошаркаши Србије су силовито почели меч и већ су средином прве деонице, предводјени Кузмићем, стигли до двоцифрене предности (16:3). Мађари су у првих пет минута утакмице постигли само три поена, али су потом направили серију 7:0 и пришли Србији на шест поена заостатка, а потом и четири поена (18:14).

Србија је у другој четвртини одржавала предност, али никако није успевала да направи већу разлику и већ тада преломи меч.

На велики одмор се отишло са седам поена предности за изабранике Александра Ђорђевића, који су у трећој четвртини постепено почели да повећавају водјство и оно је три и по минута пре краја тог дела игре износило 18 поена.

У последњу четвртину се ушло резултатом 69:53 за Србију, али су Мађари везали три брзе тројке и пришли на само седам поена заостатка. Уследио је тајм-аут Ђорђевића након којег су кошаркаши Србије поново вратили двоцифрену предност и рутински привели меч крају.