Fajter

Košarka

ТО ЈЕ ТА Ц РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА! Србија са лакоћом прескочила Италију за полуфинале Еуробаскета! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / од 14.09.2017.

Кошаркаши Србије играће у полуфиналу Европског првенства у Истанбулу, пошто су савладали Италију.

Кошаркашка репрезентација Србије поново ће се борити за медаљу на Европском првенству, пошто је у Истанбулу савладала Италију са 83:67.

Против Италије, изабраници Александра Ђорђевића одиграли су одлично, нарочито у одбрани, док је разноврсност у нападу доводила до лудила "азуре".

Није почело баш најсјајније. Србија у прва четири минута није постигла поен, али у том периоду није дозволила да се противник одлепи. А када је кренуло и у нападу, Србија је подизала своју предност из минута у минут.

Већ на полувремену "орлови" су имали двоцифрену предност (44:33), па иако је у поједним тренуцима Италија претила, Србија је лако налазила решења у нападу, а томе је допринео велики број расположених играча.

На крају је искочио Богдановић, којег није служио шут за три поена (1/9), али је улазима и асистенцијама углавном налазио прави пут до противничког коша.

Богдан је меч завршио са 22 поена, капитен Мачван додао је 13, Лучић 11, док су Милосављевић и Марјановић постигли по 10.

У тиму Италије истакао се Белинели са 18 поена, док је Датоме постигао 15.

Италијани су одлично шутирали тројке у првом полувремену, што их је и држало у игри. Ипак, тај проценат је у наставку драстично опао, а у недостатку довољно квалитетних високих играча, више од пораза нису ни могли да очекују.

Следи борба за медаље. Србија свој полуфинални меч игра у петак против Русије, а тада ће се већ знати име провог финалсите, пошто Шпанија и Словенија свој меч играју у четвртак.