Fajter

Košarka

СРЦЕ КУЦА, ТУ ЈЕ! АЛИ... Црно-бели нису успели да се искупе за тежак пораз од Албе. Лијетувос са двоцифреном разликом добио Партизан у Београду! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / од 19.10.2017.

После пораза од Албе у Берлину, Партизан није успео да се искупи пред својим навијачима. Црно-бели поражени су у Београду од Лијетувос Ритаса 91:80 у мечу другог кола Групе Ц Еврокупа. Партизан ће у наредном колу 24. октобра гостовати Билбау.

Партизан је одлично почео утакмицу и поенима Гавриловића, Маринковића и Шалића повео са 8:0. Ту серију црно-белих прекинуо је Картер, који је био и најазаслужнији што је Ритас до краја прве деонице пришао на само два поена заостатка (17:15).

Литванска екипа је се два брзе тројке Гиједраитиса на почетку друге четвртине повела са 19:23. Ритас је предност од четири поена имао још једном (24:28), али је Партизан серијом 8:0 преокренуо резултат - 32:28. Ритас је узвратио истом мером, па је предвођен Гиедраитисом направио серију 9:0, коју је прекинуо Пецарски тројком.

Изабраници Мирослава Николића су на велики одмор, након поена Вилијамс-Госа и Милера у самом финишу друге четвртине, отишли са четири поена предности.

Црно-бели су током целе треће деонице били у вођству, које је у два наврата износило шест поена, али никако нису успевали да се одлепе и преломе меч, односно Ритас је погађао тројке када му је било најпотребније.

Управо је са две погођене Ритас и стигао до изједначења 19 секунди пре краја друге четвртине (60:60).

У последњу четвртину се ушло се са два поена предности за Партизан, али је литванска екипа са седам везаних поена преокренула резултат и повела. Кошаркаши Партизана су у неколико ситуација промашили зицере, били су мало и деконцентрисани, али су захваљујући Милеру и даље били у игри.

Минут и по пре краја меча Ритас је после поена Берона и Маврокефалидиса стигао на највећих плус десет - 74:84. Меч је тада практично и решен, пошто црно-бели нису имали снаге за преокрет.

Партизан је предводио Патрик Милер са 24 поена, док је Најџел Вилијамс-Гос додао 11, уз шест асистенција. У екипи Лијетувос ритасаистакли су се Лукас Маврокефалидис и Рокас Гиедратис са по 26 поена, док је Џими Барон додао 11.

Утакмица у дворани "Александар Николић" одиграна је пред око 5.000 гледалаца.

Партизан ће у наредном колу 24. октобра гостовати Билбау, док ће Лијетувос ритас, који је остварио прву победу, дочекати Локомотиву Кубањ.