Fajter

Košarka

СРБИЈА ИДЕ ДАЉЕ: Орлови после тренинг утакмице са Белгијом потврдили прво место, познат противник у осмини финала! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / од 08.09.2017.

Кошаркашка репрезентација Србије победила је Белгију са 74:54 (18:13, 24:12, 14:11, 18:18), у последњем колу Групе Д на Европском првенству.

Србија је групну фазу у Истанбулу завршила са четири победе и једним поразом.

Противник у осмини финала биће репрезентација Мађарске, а дуел се игра у суботу од 14.15.

Репрезентација Србије није имала проблема против Белгије и лако је остварила победу.

Прва четвртина била је изједначена, а завршена је у корист Србије, која је на крају тог периода водила пет поена разлике.

Питање победника је практично било решено у другој деоници, у којој је Србија стекла 21 поен предности.

Српски кошаркаши су одлично тада играли одбрану и противника су оставили скоро седам минута без поена. Друго полувреме је рутински завршено.

Најефикаснији је био Бобан Марјановић са 22 поена, 15 је постигао Богдан Богдановић, а 10 Милан Мачван. Белгију је са 12 предводио Ману Лекомт.