Fajter

Košarka

Срби у НБА лиги: Јокић није доминирао толико са поенима колико са скоковима, Бјелица сјајан, Богдан и Боби без наступа! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / од 19.10.2017.

Кошаркаши Јуте победили су ноћас Денвер са 106:96 у НБА лиги, а за поражени тим српски кошаркаш Никола Јокић постигао је седам поена.

Сезона у НБА лиги почела је у ноћи између уторка и среде, а ноћас је одиграно 11 утакмица.

Јуту је до победе предводио Руди Гобер са 18 поена и 10 скокова, Алек Буркс постигао је 16, од којих 12 током серије од 25:4, којом је његова екипа успела да се врати у меч, преокрене и победи. Дерик Фејворс додао је 14 поена, а Рики Рубио, у првом мечу за Јуту, постигао је девет поена, уз пет скокова и 10 асистенција.

Најефикаснији у екипи Денвера био је Вил Бартон са 23 поена, Пол Милсап постигао је 19 поена уз шест скокова, а Гери Херис 14 поена. Српски кошаркаш Никола Јокић играо је 35 минута и постигао је седам поена, уз 12 скокова и осам асистенција.

Кошаркаши Сан Антонија победили су Минесоту са 107:99. Спурсе је предводио Ламаркус Олдриџ са 25 поена и 10 скокова, а у тиму није било Каваја Леонарда и Тонија Паркера.

Најбољи у тиму Минесоте био је Ендру Вигинс са 26 поена, а добру партију приказао је и Карл Ентони Таунс са 18 поена и 13 скокова. Џими Батлер додао је 12, а Џамал Крофорд 10 поена. Српски кошаркаш Немања Бјелица играо је 12 минута и постигао је девет поена, уз три скока и једну асистенцију.

Хјустон је победио Сакраменто са 105:100 и остварио другу победу у другој утакмици на гостујућем терену у сезони. Џејмс Харден био је најефикаснији са 27 поена и девет асистенција, а победи су допринели и Ерик Гордон са 25 поена и Клинт Капела са 22 поена и 17 скокова.

У екипи Сакрамента најефикаснији је био Бади Хилд са 19 поена, од којих је постигао 10 у трећој четвртини, док је Џорџ Хил постигао 16. Српски репрезентативац Богдан Богдановић није играо због лакше повреде.

Детроит је победио Шарлот са 102:90, а у победничком тими српски репрезентативац Бобан Марјановић није улазио у игру.

Портланд је победио Феникс са 124:76 и нанео му најтежи пораз у историји. Демјан Лилард постигао је за Блејзерсе 27 поена, уз по пет скокова и асистенција, а Пет Конатон додао је 24 поена, од којих је четири "тројке".

У екипи Феникса Ерик Бледсо је био најефикаснији са 15 поена, док је Девин Букер постигао 12.

Пораз од 48 поена разлике је најтежи пораз Финикса у клупској историји, а претходни, у априлу 1988. године, износио је 44 поена, од Сијетла од 107:151.

Милвоки је победио Бостон са 108:100 предводјен Јанисом Адетокумбом, који је постигао 37 поена, од којих 16 у четвртој четвртини. Грчки кошаркаш имао је и 13 скокова. У екипи Бостона најефикаснији са 18 поена био је Џејлен Браун, док је Кајри Ирвинг додао 17 поена.

Шарлот је победио Филаделфију са 120:115, Индијана је била боља од Бруклина са 140:131, док је Атланта предводјена Денисом Шродером (28 поена) победила Далас са 117:111.

Орландо је победио Мајами са 116:109, а Мемфис је био бољи од Њу Орлеанса са 103:91 и други пут узастопно сезону у НБА лиги отворио победом.