Fajter

Košarka

Лагани тренинг против Велике Британије: Србија прегазила Острвљане и осигурала осмину финала Еуробаскета!

Autor: Фајтер.рс / од 06.09.2017.

Кошаркашка репрезентација Србија пласирала се у осмину финала Европског првенства, пошто је у четвртом колу Групе Д у Истанбулу победила Велику Британију са 82:68 (25:14, 22:24, 18:17, 17:13).

Србију је до победе предводио Богдан Богдановић са 18 поена, док су Владимир Штимац и Стефан Јовић додали по 11.

У селекцији Велике Британије истакао се Теди Окереафор са 17 поена.

Србија је лидер Групе Д са три победе и једним поразом, колико имају и Летонија и Русија, док је Велика Британија последња, шеста без тријумфа.

За пласман у осмину финала Евробаскета са првог места Групе Д, Србији је против Белгије потребна победа, као и победа Летоније над Турском, у случају да Русија савлада Велику Британију.
Данашња утакмица у Истанбулу почела је у нешто споријем ритму, али је Србија средином тог периода постепено успоставила контролу над утакмицом. Екипа Александра Ђорђевића је и поред лошег процента шута за два поена, до краја тог периода имала двоцифрену предност 25:14.

Србија је у другој четвртини одржавала предност, иако је Велика Британија у пар наврата претила и долазила до пет поена заостатка. После 20 минута игре тим Салета Ђорђевића водио је са 47:38.

Вицешампиони света су силовито кренули у друго полувреме, серијом 12:2, коју су поенима Кузмића, Јовића и лучића практично су преломили утакмицу, пошто су повели са 59:40.

Британци су у наставку покушавали да умање дефицит и у томе су делимично успели у финишу треће четвртине, када су поново пришли на 10 поена 58:68.

Србија је ипак зауставила повратак Британаца и на дошла до своје најубедљивије победе на Европском првенству и тако осигруала пласман у осмину финала.