Fajter

Košarka

Црно-бели платили данак неискуству: Мутини клинци прегажени у Берлину са чак 26 разлике, Алба је за сада превелики залогај! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / од 12.10.2017.

Кошаркаши Албе су у првом колу Еврокупа очитали лекцију младом тиму Мирослава Николића – 111:85 и тако им дали до знања да ће морати много више да се озноје уколико желе да помрсе рачуне неком од фаворита у групи.

Превише изгубљених лопти, беспотребних фаулова, непрецизних додавања момака у црним дресовима довели су до тога да публика у „Мерцедес Бенц арени“ гледа утакмицу без икакве неизвесности.

Значајнију разлику домаћи тим направио је већ у првој четвртини после паузе због проблема са семафором, када је Батерфилд везао три успешна напада. Партизанове светле тачке у неколико наврата били су Американци Вилијамс-Гос и Милер, уз Маринковића, али њихов учинак није био довољан да се озбиљније запрети Алби.

Немачку екипу је предводио расположени Сикма, који се шетао у рекету и задавао највише проблема противнику. Запажено издање у екипи домаћина приказао је и наш млади репрезентативац Стефан Пено. Донео је „плус 20“ Немцима у 16. минуту – 46:26, што се испоставило као довољна залиха за опуштен наставак утакмице.

У другом полувремену бледа игра у одбрани Партизана као последицу је имала укупно чак 111 примљених поена, уз 85 постигнутих. Млади играчи су осетили европску сцену, што је и био примаран циљ прве утакмице. Екипа право из Немачке путује у Задар, где их у суботу чека много битнији меч 4.кола АБА лиге.

Алба - Партизан 111:85
Дворана: „Мерцедес Бенц Арена“
Судије: Перез (Шпанија), Ковалски (Пољска), Бисанг (Француска).
АЛБА: Саибоу 2, Сива 7, Гифај 14, Хундт, Шнајдер 8, Варгас 3, Григонис 6, Никић 1, Батерфилд 24, Клифорд 12, Сикма 19, Пено 15.
ПАРТИЗАН: Милер 15, Вилијамс-Гос 22, Тадић, Аранитовић 2, Маринковић 15, Величковић 5, Томић, Пецарски 8, Гавриловић 4, Андрић 2, Стевановић, Шалић 12.
По четвртинама: 30:21, 27:18, 19:19, 35:27.