Fajter

Fudbal

СРБИН ОБЕЛЕЖАВА НОВУ ЕРУ У АМЕРИЦИ: Вељко Пауновић одвео Чикаго Фајер у плеј-оф тамошњег првенства!

Autor: Фајтер.рс / од 28.09.2017.

Фудбалери Чикаго Фајера победом у 31. колу МЛС лиге против Сан Хозе - 4:1 обезбедили су место у плеј-офу и остали у трци за директан пласман у четвртфинале доигравања Источне конференције.

Екипа коју са клупе предводи наш Вељко Пауновић, забележила је трећи тријумф у пет утакмица и тако сада има само четири бода мање од другопласираног Њујорк Ситија.

Чикаго је у Сан Хозеу повео у 14. минуту голом 18-годишњег младог репрезентативца САД српског порекла Ђорђа Михаиловића. Предност је дуплирао Аргентинац Луис Солињак у финишу првог полувремена, да би Немања Николић головима у 48. и 65. минуту докрајчио домаћу екипу.

За Сан Хозе је почасни погодак постигао Крис Вондоловски.

Табела Источне конференције: Торонто 62, Њујорк Сити 55, Атланта 52, Чикаго 51, Колумбус 47, Њујорк Ред Бул 43, Монтреал 39, Њу Ингланд 38, Орландо 38, Филаделфија 36, ДЦ Јунајтед 32.