Fajter

Fudbal

Највећи италијански дерби није разочарао! Препун Сан Сиро, 5 голова за 90 минута и победа плавог дела Милана - Интер срушио "Росонере" (ВИДЕО=

Autor: Фајтер.рс / од 16.10.2017.

Фудбалери Интера победили су Милан са 3:2 у дербију осмог кола италијанске Серије А.

Популарни "Дерби дела Мадонина" између градских ривала донео је доста узбуђења, а јунак тријумфа био је капитен Мауро Икарди који је постигао три гола.

"Нероазури" до прве предности стигли су у 28. минуту поготком Икардија који је искористио добар центаршут Антонија Кандреве са десног бока.

Милан је желео што пре да дође до изједначења, али им је то за руком пошло тек у 56. минуту када је мрежу Интера затресао Сусо.

Само седам минута касније Интер је стигао до нове предности, а овај пут Икарди је искористио асистенцију Ивана Перишића.

Милан је у 81. преко Ђакома Бонавентуре дошао до изједначења и унео потпуну неизвесност у меч, али је Икарди у 90. из једанаестерца донео велико славље навијачима Интера.

Интер је после ове победе на другом месту са 22 бода, док је Милан 10. са 12.