Fajter

Fudbal

Ливерпул на корак од Лиге шампиона, Клоп дао шансу заборављеном Србину у дресу славног клуба са Енфилда! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / од 16.08.2017.

Фудбалери Ливерпула победили су на гостујућем терену немачки Хофенхајм са 2:1, у првој утакмици плеј-офа за Лигу шампиона.

Ливерпул је повео у 35. минуту лепим голом Трента Александра-Арнолда из слободног ударца, а вођство је удвостручио Хавард Нордвејт аутоголом у 74. минуту, пошто га је лопта закачила и ушла у гол после шута Џејмса Милнера.

Важан гол за Хофенхајм пред реванш у Енглеској постигао је Марк Ут у 87. минуту.

Хофенхајм је у 12. минуту могао да постигне гол, али је голман "црвених" Симон Мињоле одбранио пенал који је лоше извео Андреј Крамарић. Исти играч је могао да изједначи у самој завршници утакмице, али је главом послао лопту за мало преко пречке.

Важно је напоменути да је на терен истрчао и српски интернационалац, Марко Грујић.

АМГ д.о.о., фото: Дадо Ђилас

ЦСКА из Москве победио је на гостовању у швајцарској Јанг Бојс са 1:0, аутоголом Нухуа Касима у првом минуту надокнаде времена.

Фудбалери Апоела победили су на свом терену Славију из Прага са 2:0 головима на почетку утакмице. Кипрани су повели у другом минуту голом Игора де Камарга, а два гола пред реванш у Чешкој Апоелу је донео Ефстатиос Алонефтис у 10. минуту.

Фудбалери Спортинга одиграли су у Лисабону 0:0 против румунске Стеауе.

Раније данас Карабаг је у Бакуу победио Копенхаген са 1:0.

Реванш утакмице играју се наредне среде, а победници двомеча играће у групној фази Лиге шампиона.