Fajter

Fudbal

ДА ЛИ ЈЕ ОВО НАЈВЕЋИ ФУДБАЛСКИ ПОВРАТАК ДЕЦЕНИЈЕ: Од 0:3 до 8:0, ШОУ ПРОГРАМ у Аргентини! (ВИДЕО)

Autor: Фајтер.рс / Мондо / од 11.09.2017.

Виђали смо свакакве преокрете у фудбалу, али неки овако убедљив се не памти.

Фудбалери Ривер Плате одиграли су у размаку од само недељу дана две готово невероватно различите утакмице!

У првој утакмици четвртфинала Копа Либертадореса, аргентински клуб је доживео убедљив пораз у Боливији од Вилстермана (0:3), а затим је на свом терену не само надокнадио заостатак, већ потпуно понизио ривала - 8:0!

Блистао је Игњасио Наћо Скоко, 32-годишњи центарфор који је током каријере у Европи наступао за атински АЕК и Сандерленд. Искусни нападач постигао је чак пет голова, а терен је напустио 19 минута пре краја, чиме је пропала прилика да постане први фудбалер Ривера икада који је дао шест голова у једној утакмици.

Већ у првих 20 минута уписао је хет-трик и анулирао пораз из прве утакмице, а затим је Енцо Перез донео домаћину предност у укупном резултату већ пре одласка на одмор. У другом делу Скоко је још два пута био стрелац, Перез једном, а у стрелце се уписао и Игнасио Фернандез.

Било би занимљиво чути какав је мотивациони говор играчима одржао тренер Марсело Гаљардо уочи реванш утакмице...

Ривер ће у полуфиналу Копа Либертадорес играти против још једног аргентинског представника, Лануса, док други пар чине еквадорска Барселона и бразилски Гремио.